Akademik tercüme servisi genellikle akademik alanlarda çalışmalar yapan kişilerce ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Kullanılan bilimsel dilin doğru bir şekilde çevrilmesi ve yazılması önemlidir. Akademik alanlarda kullanılan kelimeler konusunda bilgi sahibi olmayan bir tercüman, yanlış metinlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Akademik alanda çalışma yürüten kişiler, sık sık tercüme yapmaya ihtiyaç duyarlar. Çünkü yalnızca ulusal değil uluslararası alanlarda çalışma yürütmek de gerekir. Uluslararası çalışmalarda ise doğru bir tercüme yapılmalıdır. Bu anlamda profesyonel bir akademik tercüme servisi ihtiyacınız varsa kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz. Kitap bölümü, dergi yayını, ders notları gibi konularda gereken tercümelerinizde profesyonel hizmet veririz.

Akademik Tercüme Servisi Nedir?

Bilimsel yayınlar, kitaplar, araştırmalar için akademik bir dil kullanılır. Bu dilin gerektirdiği bazı özellikli kelimeler vardır. Tercüman, doğru bir akademik tercüme yapabilmek için bu kelimeler konusunda ve anlatım dili konusunda bilgili olmalıdır. Tecrübeli olması da yine artı bir özelliktir. Okuduğu akademik metni anlamalı ve karşı dile doğru bir şekilde çevirmelidir. Bunu yaparken doğru anlam bütünlüğünü korumaya dikkat etmelidir.

Akademik tercüme servisi için destek alacağınız zaman bu hususlara dikkat etmelisiniz. Kurumumuz akademik tercüme alanında bilgili ve tecrübeli tercümanlarla çalışır. Bize teslim ettiğiniz tercümelerde, akademik dile dikkat edilir ve en doğru şekilde istediğiniz dile çevrilerek size sunulur. Bu anlamda güvenilir ve sağlam bir kurum olduğumuzu söyleyebiliriz.

Akademik Tercüme Servisi Nasıl Olmalıdır?

Akademik tercümelerin özenle hazırlanması gerekir. Çünkü uluslararası alanlarda sizi temsil eder. Yıllar geçtiğinde bile akademik alandaki yayınlarınıza atıf yapılabilir. Bu nedenle akademik tercümelerde daha dikkatli olmanızda ve güvendiğiniz tercümanlarla çalışmanızda fayda vardır.

Bilim dünyası sizin beklediğinizden çok daha dikkatlidir ve ince eleyip sık dokur. Bu anlamda tercümelerin de hassasiyetle yapılması gerektiği açıktır. Akademik kelimelerin yerli yerinde kullanılması sonucunda doğru bir metin elde edilir.

Akademik tercüme hizmetini, profesyonel hizmet kalitesinde vermekteyiz. Tüm tercümelerimizin her zaman arkasındayız ve kalitesi konusunda iddialıyız. Tercümanlarımızın akademik alanlardaki tercümelerde tecrübesi ve derin bilgi birikimi vardır. Bilimsel ve akademik alandaki tercümeleriniz için bizimle çalışabilirsiniz.

AİSİ TERCÜME;

  • Akademik makale tercümesi
  • Makale özeti tercümesi
  • Redaksiyon hizmetler,
  • Mühendislik ve mimarlık alanında akademik tercümeleri,
  • Sosyal Bilimler akademik tercümesi,
  • Fen Bilimleri akademik tercümesi,
  • Eğitim Bilimleri akademik tercümesi,
  • Sağlık Bilimleri akademik tercümesi,
  • Güzel Sanatlar akademik tercümesi,
  • Tıp ve eczacılık alanlarında akademik tercümesi

şeklinde hizmet vermektedir.

BİZİ ARAYIN!

AİSİ Tercüme Bürosu; kişi, kurum ve kuruluşların tüm tercüme gereksinimlerini karşılayabilen altyapıya sahiptir. Her türlü soru ve görüşleriniz için bizi 7/24 arayabilirsiniz.