Tercüme çeviri konusu belki de iş alanları içinde en özel, en tematik olan işler arasındadır. Zira çeviri işi kelime kelime yapılan rastgele yapılabilecek olan bir iş olmadığı gibi kendi içinde de alt başlıkları ve uzmanlık alanları vardır. Ağırlıklı olarak ihtisaşlama getirir. Bu da hem ilgili dile hâkim olması, hem de ilgili alanda uzman olmayı gerektirir. İş de bu alt başlıklardan bir tanesi de  içlerinde en tematik olan alanlardan bir tanesi olan konsolosluk tercümesi işidir.

Konsolosluk Tercümesinin İncelikleri 

Kavramları doğru oturtmak adına öncelikle olarak konsolosluk tercümesi nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise iki ana başlıkta bu tercüme işi ele alınabilir. Bunlardan ilki konsolosluklar tarafından ilgili kişilere gönderilen ilgili ülkenin dilinde olan resmi evrak ve yazışmalardır.

Genellikle konsolosluğun temsil ettiği ülkenin ilgili resmi kurumları tarafından gönderilen belgelerdir. Bunun yanında bir ikinci başlık ise kişilerin yurt dışına gidecekleri zaman, ya da yurt dışından bir yakınları geleceği zaman ilgili ülkenin dilinde hazırlanması gereken evraklardır.

Yani Türkçeden İngilizce, Almanca vb. diğer yabancı dillere ya da tam tersi İngilizce, Almanca vb. dillerden Türkçe diline yapılması gereken çevirileri içerir. Her iki noktada da ilgili ülkenin yasal mevzuatlarını, yazışma dilini, nasıl bir dille bu tercümenin yapılması gerektiğini bilmek gerekir. Yine konu ile ilgili belli bir uzmanlık ve eğitim de gereklidir. Dolayısı ile herkesin yapabileceği bir iş değildir.

Bizi Tercih Etmeniz İçin Nedenler

İşte firmamız diğer  pek çok alanda olduğu gibi konsolosluk tercümesi alanında da uzman ve deneyimli kadrosu, kurumsal bir yaklaşım ile profesyonel olarak hizmet verir. Alanında uzman eğitimli ve deneyimli kadromuz konsolosluklar için gerekli olarak evrakları istenen form ve dil seçeneği ile hazırlayarak ilgili konsolosluğa sunar.

Çok geniş bir dil seçeneği ile kesintisiz olarak hızlı bir biçimde işlerinizin aksamayacak biçimde hizmet verir. Ücret olarak da son derece makul fiyatları vardır. Dilediğiniz ve gereksinim duyduğunuz zaman bu hizmeti alabilirsiniz. Alanında yetkilendirilmiş arkadaşımız size her türlü desteği verecek ve konsolosluk tercümesini gerçekleştirecektir.

BİZİ ARAYIN!

AİSİ Tercüme Bürosu; kişi, kurum ve kuruluşların tüm tercüme gereksinimlerini karşılayabilen altyapıya sahiptir. Her türlü soru ve görüşleriniz için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

İLETİŞİM